DOBRE RADY NA BEZPIECZNE WAKACJE

Wakacje – to po 10 miesiącach wytężonej nauki i pracy – czas relaksu, odpoczynku i zabaw. W trosce o bezpieczeństwo dzieci w czwartek 25 czerwca 2015r. dla uczniów klas młodszych został zorganizowany apel pt. „Dobre rady na bezpieczne wakacje”.

Klasa III c z wychowawcą panią Małgorzatą Młodnicką – Dybel przygotowała program artystyczny, w którym  przypomniała pozostałym dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w lecie nad wodą, w górach, w lesie, w domu i w kontaktach z nieznajomymi dorosłymi. Dobre rady przekazane w formie rymowanych wierszyków   i piosenek bardzo się wszystkim podobały.

W apelu wzięła również udział pani Policjantka. Przedstawiła ona uczniom pogadankę dotyczącą niebezpieczeństw jakie w czasie wakacji mogą grozić dzieciom. Przypomniała ważne numery  telefonów  alarmowych.

Na końcu apelu zostały rozdane nagrody i dyplomy dla laureatów i uczestników konkursów, w których brali udział uczniowie klas I – III.

Korzystając z czasu wolnego nie zapominajmy o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa !