Sprawdzian szóstoklasistów

Informacja dla rodziców uczniów klas szóstych.

Sprawdzian 2012/2013

Sprawdzian ma charakter powszechny i obowiązkowy.

Oznacza to, że w egzaminie uczestniczy KAŻDY uczeń szóstej klasy szkoły podstawowej.

Przystąpienie do sprawdzianu jest warunkiem ukończenia szkoły.

Dostosowanie warunków i formy sprawdzianu do indywidualnych potrzeb psychofizycznych i edukacyjnych uczniów.

Uczniowie ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się mają prawo przystąpić do sprawdzianu w warunkach i formie dostosowanych do indywidualnych potrzeb psychofizycznych i edukacyjnych ucznia , na podstawie opinii publicznej poradni psychologiczno-pedagogicznej, w tym publicznej poradni specjalistycznej.

Opinia poradni powinna być wydana nie później niż do końca września roku szkolnego, w którym jest przeprowadzany sprawdzian, w przypadku uczniów przystępujących do sprawdzianu – nie wcześniej niż po ukończeniu klasy III szkoły podstawowej. Opinia ta powinna zostać przedłożona dyrektorowi szkoły do 15 października roku szkolnego, w którym jest przeprowadzany sprawdzian .