PIERWSZĄ POMOC KAŻDY PAMIĘTA – NIE TYLKO OD ŚWIĘTA !

Każdy człowiek, duży lub mały, może być świadkiem wypadku, nieszczęśliwego zdarzenia, w wyniku którego zagrożone jest czyjeś zdrowie lub życie. Może to dotyczyć zupełnie obcej osoby, znajomego lub członka rodziny.  Od tego czy znajdzie się ktoś, kto będzie wiedział, co robić, nie straci głowy i bez wahania zacznie pomagać, może zależeć nasze życie. Aby pomóc, trzeba wiedzieć, jak to zrobić. Im więcej ludzi będzie posiadało umiejętność udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, tym więcej osób zostanie uratowanych, ocali życie.

Prostych czynności ratujących życie może nauczyć się każdy, warto więc rozpocząć taką naukę już w wieku kilku lat. Nabyta wiedza i umiejętności dadzą dziecku na równi z dorosłym, możliwość niesienia pomocy czy szybkiego powiadomienia odpowiednich służb.

W naszej szkole korzystamy z każdej okazji, by przypomnieć i utrwalić znane już umiejętności . W poniedziałek, 17.11.2014 r., gościliśmy podczas zajęć świetlicowych Panią Małgorzatę Zwiech, mamę Kasi z klasy IV c. Pani Małgosia jest pielęgniarką i chętnie podzieliła się z nami swoją wiedzą o bandażowaniu, zabezpieczaniu ran, udzielaniu pomocy przy skaleczeniach, krwotokach itp.

Najbardziej zadowoleni byli uczniowie, których ręce i nogi były zranione „na niby”. Na szczęście to tylko ćwiczenia :)

Pani Małgosi serdecznie dziękujemy a wszystkim życzymy ZDROWIA :)