II Małopolskie Dyktando Niepodległościowe „Po polsku o historii”

W bieżącym roku szkolnym, tak jak przed rokiem, nasi uczniowie przystąpili do II Małopolskiego Dyktanda Niepodległościowego, organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Krakowie, Stowarzyszenie Polonistów i Fundację „Panteon Narodowy”. W  szkolnym etapie tego konkursu z zawiłościami polskiej ortografii zmagali się przedstawiciele każdej z klas IV – VI.

Do rejonu zakwalifikowały się aż cztery osoby, uczniowie klasy VI a: Nina Stachera, Olga Obrzut, Małgorzata Jaworska i  Michał Pawłowski. Jest to ich duży sukces, biorąc pod uwagę, że konkurencja była ogromna, bo do  konkursu zgłosiło się ponad 7 tysięcy uczniów, a w rejonie mogło się znaleźć nie więcej niż 200 uczniów szkół podstawowych. W tym etapie również uzyskali dobre wyniki, ale zabrakło im po kilka punktów, aby dostać się do finału. Najlepszy wynik osiągnęła Nina Stachera – 80,5p, brakło jej trzech punktów do finalistów.

Gratulujemy i życzymy wytrwałości w poznawaniu tajników ortografii.

Szkolny Koordynator Konkursu Elżbieta Ferdek