LEKCJA HISTORII: ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

Świętowanie Dnia Niepodległości rozpoczęliśmy w naszej szkole już w piątek 7 listopada. Szóstoklasiści pod opieką wychowawczyń pojechali do Wieliczki, aby tam w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym „Solne Miasto” spotkać się z  uczniami innych szkół  naszej gminy na „wspólnym śpiewaniu” w ramach projektu „Młodzież Pamięta”.

13 listopada już w murach naszej szkoły klasy szóste zaprezentowały młodszym kolegom program pt. „Lekcja historii”, przygotowany pod kierunkiem wychowawczyń: Elżbiety Ferdek i Darii Stachurskiej oraz nauczycielki muzyki Agnieszki Makarskiej. Uczniowie przypomnieli okoliczności rozbiorów, okres zaborów i powstań narodowych, pierwszą wojnę światową i wreszcie długo oczekiwany  czas odzyskania niepodległości. Recytacja okolicznościowych wierszy i informacji historycznych przeplatane były śpiewem podniosłych pieśni patriotycznych i mniej oficjalnych, radosnych piosenek wojskowych.

Galowy ubiór wykonawców, krakowskie stroje i mundury żołnierskie, odświętny wystrój sali oraz prezentacja multimedialna uatrakcyjniły przygotowany program.