WITAJCIE PIERWSZAKI!

14 października 2014 r. odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnie już polonezem w wykonaniu oczywiście pierwszaków. Po kilku słowach powitania w szkolnym gronie głównych bohaterów uroczystości, nadeszła podniosła chwila, którą zapewne wszyscy będą pamiętać przez długie lata – ślubowania i oficjalnego przyjęcia pierwszaków do braci uczniowskiej.

Pani dyrektor Jadwiga Ptasznik pasowała każdego pierwszaka na ucznia przez uderzenie dużych rozmiarów szkolnym ołówkiem. Po ceremonii pasowania pierwszaki zaprezentowały wszystkim zgromadzonym gościom przygotowany program artystyczny.

Pięknie śpiewały piosenki i recytowały wiersze, wywołując uśmiech na twarzach wszystkich gości. Na zakończenie uroczystości uczniowie klas drugich podarowali swoim młodszym kolegom upominki na powitanie, a fotograf zrobił pierwszakom klasowe zdjęcia pamiątkowe. A to nie był koniec niespodzianek - podarunków, gdyż następne czekały na nie już w klasach, do których się wszyscy rozeszli. Tam dalej ucztowano przy stole zastawionym smakowitościami przygotowanymi przez Rodziców.

To była wspaniała uroczystość – wszyscy byli zadowoleni i uśmiechnięci, pełni pozytywnych emocji. I oby te uczucia nie opuszczały naszych nowych uczniów przez cały rok szkolny. Niech szkoła będzie dla Pierwszaków miejscem, gdzie nie tylko się uczą, zdobywają nowe umiejętności i wiadomości, ale też miejscem, gdzie poznają nowych kolegów i koleżanki, nawiązują przyjaźnie, miejscem - w którym czują się dobrze, szczęśliwie, bezpiecznie, gdzie po prostu chce się być! Tego Im wszystkim życzymy :)

Po ślubowaniu, już jako pełnoprawni uczniowie otrzymali pamiątkowy dyplom, książeczkę SKO oraz torbę pełną upominków.

Scenariusz uroczystości- wychowawcy klas pierwszych: p. Renata Sawicka-Kot, Barbara Studzińska, Agata Urych

Oprawa muzyczna- Agnieszka Makarska                                                                                                                                             Poczet sztandarowy- Alicja Kościelny, Sylwia Szewczyk, Dominik Krok

Przewodnicząca Szkoły- Amelia Kwiecińska