NARODOWE CZYTANIE "TRYLOGII" w klasach II i III

W odpowiedzieli na apel Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego  uczniowie klas drugich i trzecich 5 września 2014r.   zorganizowali w naszej szkole "NARODOWE CZYTANIE". W tegorocznej trzeciej już edycji lekturę stanowiła TRYLOGIA Henryka Sienkiewicza. Podstawowym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Spotkanie rozpoczęliśmy od pokazania prezentacji multimedialnej, która przedstawiła  i przybliżyła dzieciom  postać  Henryka Sienkiewicza  wielkiego pisarza i laureata Nagrody Nobla.

Następnie uczniowie wysłuchali wybranych  fragmentów  „Potopu”. Uzupełnieniem czytanych tekstów było wspólne oglądnięcie prezentacji multimedialnej, fragmentów ekranizacji  wszystkich części Trylogii  oraz wspólne odśpiewanie  „ Dumki na dwa serca „ -piosenki z filmu pt. „ Ogniem i mieczem”  Na zakończenie spotkania został przeprowadzony quiz   na temat Henryka Sienkiewicza i jego historycznego dzieła. Spotkanie odbyło się w miłej i sympatycznej atmosferze, uczniowie chętnie słuchali i wesoło się bawili poznając  historie naszego państwa.  Narodowe czytanie, to wyśmienity pomysł na popularyzację polskiej literatury.

Wych: Beata Strzelecka