3... 2... 1... INTERNET

Coraz więcej dzieci korzysta z internetu. Już co dziesiąty internauta w Polsce to dziecko w wieku 7-14 lat ! I w tym roku, co już jest na stałe wpisane w kalendarz naszej szkoły, obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Wszystkie klasy, nie wyłączając oddziału przedszkolnego, uczestniczyły w zaplanowanych zajęciach o charakterze profilaktycznym.

I tak :

• Młodsi uczniowie oglądali kreskówkę pt. „Sieciuchy”, mieli szansę opowiedzieć o swoich doświadczeniach dotyczących korzystania z komputera oraz zadać pytania, na które dotąd nie znali odpowiedzi.

• Starsze klasy oglądały serię kreskówek 3..2..1.. Internet, przypominały sobie adresy, pod którymi znajdą pomoc, gdy w Internecie coś ich zaskoczy, przestraszy lub zwyczajnie zaciekawi oraz poszerzyli bank stron internetowych, polecanych przez Helpline.org.pl.

• Uczniowie klas szóstych mieli Gościa – przedstawicielka policji, specjalista ds. nieletnich Pani Magdalena Chwastek przypomniała zasady obowiązujące świadomych internautów oraz po spotkaniu indywidualnie odpowiadała na pytania stawiane przez młodzież.

Pamiętajcie!

Informacje – nie udzielaj!

Nieznajomi – nie ufaj!

Ty – odpowiadaj za siebie!

Etykieta (zasady zachowania) – przestrzegaj!

Rodzice – ufaj!

Nieuczciwość – wystrzegaj się!

Edukacja – ucz się i ucz rodziców!

Tabela (planuj czas z Internetem) – używaj!