JAK NAS WIDZĄ MIESZKAŃCY WĘGRZC WIELKICH?

25 lutego 2014 r. zuchy przeprowadzały ankietę wśród mieszkańców Węgrzc Wielkich. Przy głównej ulicy grzecznie zatrzymywały przypadkowych przechodniów podążających do sklepu, banku, kawiarni, ośrodka zdrowia, apteki, na przystanek autobusowy, czy po prostu do swoich domów.

Zdecydowana większość mieszkańców chętnie udzieliła odpowiedzi na 4 pytania, tylko niewielu odmówiło, tłumacząc się brakiem czasu. Zuchy były bardzo zaangażowane i miło przez ludzi odbierane, więc pewnie dlatego aż 49 osób poświęciło część swojego cennego czasu na ankietę, za co zuchy serdecznie dziękowali.  Oto wyniki ankiety:

77 % mieszkańców wiedziało, że w Węgrzcach Wielkich działa gromada zuchowa, 21 % nie miało o tym pojęcia.

84 % mieszkańców chętnie zapisałoby swoje dziecko do zuchów, a 14 % musiałoby się zastanowić.

98 % mieszkańców uważa, że działalność w zuchach wyrabia charakter dziecka, 2% nie miało zdania na ten temat.

Aż 100% zapytanych osób uważa organizację harcerską za potrzebną.

Zatem wyniki ankiety wskazują, że jesteśmy w naszej miejscowości znani. Może to zasługa naszej działalności wśród ludności społecznej, choćby takiej jak roznoszenie Światełka Betlejemskiego, porządkowanie miejscowego cmentarza na Wszystkich Świętych, czy lokalne wycieczki, podchody, które są zauważane przez innych? Może to, że działamy przy jedynej Szkole Podstawowej w Węgrzcach Wielkich, do której uczęszczają dzieci mieszkańców, czy ich rodzin? Co prawda część mieszkańców nas nie zna, ale z czasem i oni nas zauważą. Niektórzy to zrobili dzisiaj! Cieszy też fakt, że nasza gromada, jak i organizacja harcerska, w której działamy – jest przez mieszkańców mile widziana i uważana za potrzebną. To motywuje do działania.

Czuwaj!