Ogólnopolski Konkurs Fizyczny "Lwiątko 2024"

Szanowni Państwo,

Pragniemy poinformować o kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fizycznego „Lwiątko”. Konkurs rozgrywany jest w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych i w całej Polsce w sześciu kategoriach:

• klasy 7 szkoły podstawowej,

• klasy 8 szkoły podstawowej,

• klasy 1 liceum i technikum,

• klasy 2 liceum i technikum,

• klasy 3 liceum i technikum,

• klasy 4 liceum oraz 4 i 5 technikum.

Patronami konkursu są: Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, Polskie Towarzystwo Fizyczne, Oddział Krakowski Polskiego Towarzystwa Fizycznego oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych.

Konkurs odbędzie się w szkołach w poniedziałek, 25 marca 2024 r.

Szkoły mogą zgłosić uczestników do 8 marca 2024 r. za pomocą formularza na stronie internetowej www.lwiatko.orgOpłata konkursowa wynosi 17 zł od każdego zgłoszonego uczestnika. Szczegółowe informacje są dostępne na stronie internetowej.

Na naszej stronie internetowej są dostępne do pobrania m. in. zestawy zadań i broszury (w postaci plików pdf) z rozwiązaniami zadań z ubiegłych edycji „Lwiątka”. Stanowią one nie tylko „rozgrzewkę” dla uczniów biorących udział w konkursie, ale również mogą być przydatne jako materiały dydaktyczne do pracy z uczniami zainteresowanymi fizyką.

"Lwiątko" jest doskonałą okazją do zaangażowania uczniów w fascynującą dziedzinę fizyki. Udział w Konkursie daje uczniom szansę na rozwijanie swoich umiejętności, zdobywanie wiedzy oraz budowanie pasji do nauki. Dlatego chcielibyśmy Państwa serdecznie zachęcić do włączenia się w naszą inicjatywę i wprowadzenia uczniów w fascynujący świat fizyki. Tylko wspólnymi siłami możemy przyczynić się do rozwoju edukacyjnego młodych talentów!

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody - kalkulatory naukowe CASIO!

Serdecznie zapraszamy Państwa szkołę do udziału w konkursie.

Fundacja Akademia Młodych Fizyków