Lekturki spod chmurki. Anioły w klasie 2b

Klasa 2b bierze udział w V edycji projektu "Czytam z klasą. Lekturki spod chmurki", tym razem z  motywem przewodnim: „Na tropach dobroczynności”. Realizację pierwszego modułu, klasa rozpoczęła od przeczytania książki Barbary Kosmowskiej „Dziewczynka z parku”. Książka podejmuje trudny temat - funkcjonowanie rodziny po śmierci taty. Lekarstwem na smutki jest chłopiec chory na cukrzycę, któremu pomaga główna bohaterka. Andzia angażując się w pomoc Jeremiaszowi odzyskuje radość po stracie taty. Omawiając lekturę nie obyło się wiec od szczerych rozmów na temat smutku, straty bliskich osób, choroby jaką jest cukrzyca oraz relacji rówieśniczych. To właśnie te relacje są najważniejsze w trudnych chwilach. Wiemy wtedy, że mamy na kogo liczyć.

Jednym zadań w tym module były "Anioły". Uczniowie musieli podrzucić wylosowanemu wcześniej koledze/koleżance liścik z miłym słowem. Na piątkowym podsumowaniu tego zadania było wiele emocji, uczniowie obstawiali kto był czyim Aniołem... Okazuje się, że najwięcej frajdy i radości przynosił sam moment podrzucania liściku oraz ...czytanie miłych słów o sobie samym. "Cieszę się, że jesteś w naszej klasie" takie proste zdanie, a niesie ze sobą tyle pozytywnych emocji i wzruszeń... Bądźmy dla siebie dobrzy...