• Odwiedziny: 3262025

Projety w roku szkolnym 2023/2024

W roku szkolnym 2023/2024 w naszej szkole poszczególne klasy biorą udział w następujących projektach:

Czytam z klasą - V już edycja projektu wspierającego czytelnictwo, poprzez:

• rozbudzanie u uczniów ciekawości literackiej,

• rozwijanie aktywności czytelniczej,

• doskonalenie czytania ze zrozumieniem oraz aktywnego słuchania,

• zachęcanie rodziców do czytania dzieciom,

• pogłębianie wiedzy na temat dobroczynności,

• kształtowanie u uczniów stałych sprawności w czynieniu dobra,

• integracja zespołu klasowego,

• współpraca placówek oświatowych z terenu całego kraju i zagranicznych szkół polonijnych,

• wspieranie rozwoju nauki języka polskiego i oświaty polskiej za granicą.

Z kulturą mi do twarzy - projekt mający na celu:

• Wprowadzenie w świat wartości, współpracy, solidarności, patriotyzmu i szacunku dla tradycji,

• Wskazywanie wzorców postępowania i budowania relacji społecznych,

• Wzmacnianie poczucia tożsamości indywidualnej, kulturalnej, narodowej,

• Formowanie u uczniów poczucia godności własnej osoby i szacunku do innych.

Klasa w terenie  - głównym celem edukacyjnego projektu ,,Klasa w terenie” jest promowanie wartości edukacji na świeżym powietrzu. Zachęcenie nauczycieli i uczniów do „opuszczenia” swoich sal lekcyjnych i spędzenia czasu poza budynkiem szkoły. Wszystko po to, aby promować edukację terenową- prawdopodobnie najbardziej uszczęśliwiającą formę edukacji na świecie, angażującą różne zmysły.

,,Po 7 kontynentach - śladami najdziwniejszych zwierząt na świecie’’

• Wprowadzenie w świat geografii, rozpoczynając od zapoznania dzieci z wybranymi gatunkami zwierząt zamieszkujących poszczególne kontynenty,

Integracja grupy klasowej, nauka pracy w grupie, kompromisu, szacunku do odmiennego zdania innych.

,,ZDROWY STYL ŻYCIA PRZEZ CAŁY ROK’’

projekt przeznaczony dla uczniów edukacji wczesnoszkolnej. Obejmuje ona materiał o treściach prozdrowotnych. Realizowany jest w trakcie edukacji: polonistycznej, przyrodniczo-społecznej, ekologicznej, zajęć komputerowych, plastyczno-technicznej oraz wychowania fizycznego. Materiał tak został dobrany, aby rozwijał logiczne myślenie, zachęcał dzieci do podejmowania działań, aktywności fizycznej oraz inspirował do kreatywnej twórczości w oparciu m.in. o dostępne środki oraz narzędzia multimedialne.