Wicemistrzynie Debat Oxfordzkich w Wieliczce

W półfinałowych zmaganiach nasza drużyna udowodniła, że korzystanie z e-dziennika przynosi więcej szkód niż korzyści. Łatwo nie było, gdyż nasi adwersarze mocno bronili stanowiska, że jednak jest odwrotnie. Dziewczyny zwycięsko dotarły do finału i zmierzyły się z drużyną ze Szkoły Podstawowej w Sygneczowie broniącej tytułu mistrzowskiego uzyskanego w ubiegłym roku. W finale występowaliśmy jako drużyna propozycji i mieliśmy uzasadnić słuszność tezy: „ Wzrost popularności dziennikarstwa internetowego należy ocenić negatywnie”. Niestety, pomimo  wielu starań naszej żeńskiej drużyny, by obronić to twierdzenie, lepsza okazała się męska drużyna przeciwna. Teraz, już na spokojnie, można stwierdzić, że naszym zabrakło pewności siebie i wypracowanej strategii. Okazało się słusznym, że popularność dziennikarstwa internetowego  to bardzo pożądane zjawisko. Gratulujemy wszystkim, którzy wzięli udział w debatach, gdyż każde zmaganie wymagało dużego nakładu pracy w poszukiwaniu argumentów, sporych umiejętności retorycznych oraz opanowania a jednocześnie przebojowości.