Spotkanie z żołnierzami, czyli … czym skorupka za młodu…

Już niemal tradycją w naszej szkole stały się wizyty żołnierzy XI Małopolskiej Brygady Wojsk Obrony Terytorialnej w Krakowie. Goście najpierw przedstawili uczniom informacje na temat zadań i struktury jednostki wojskowej oraz wyjaśnili zasady rekrutacji. Następnie nasi uczniowie- ci starsi i ci najmłodsi- mieli możliwość przymierzenia żołnierskich mundurów. Ważną częścią naszego spotkania było także wspólne kolędowanie. Na ręce naszych gości przekazaliśmy prezenty, które zostały własnoręcznie przygotowane przez uczniów szkoły. W prezentowym pudełku między innymi znalazły się: kartki świąteczne, smaczne pierniczki, bombki, barwne świeczniki. Nasze podarunki „pojadą” aż pod wschodnią granicę, by Terytorialsom, którzy tam pełnią służbę, umilić trudne chwile. Mamy nadzieję, że dzięki temu poczują się jak w domu!  Wszystkim żołnierzom życzymy zdrowych, spokojnych i rodzinnych  Świąt Bożego Narodzenia.

Do zobaczenia!