Kulinarne talenty na świetlicy

Pyszne ciasto pieczemy, a potem z apetytem zjemy. Na zakończenie sezonu zbiorów owoców z naszych polskich sadów, dzieci uczeszczajace na świetlicę szkolną z pomocą wychowawców piekły ciasta. Młodzi cukiernicy mogli sprawdzić swoje umiejętności i możliwości w pieczeniu ciast ze śliwkami i jabłkami. Na wstępie była pogadanka na temat zasad BHP, a potem po dokładnym wyszorowaniu rąk, dzieci przystąpiły do krojenia, ugniatania, wałkowania ciasta i układania owoców na blaszkach. Najbardziej oczekiwaną chwilą była degustacja ciasta. Wspólne pieczenie to wspaniała integracja dzieci i dobra zabawa. Bardzo serdecznie dziękujemy Państwu Renacie i Krzysztofowi Rajczykom za udostępnienie kuchni i upieczeniu ciasta.