Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

11 października 2022 r. w naszej szkole uczniowie świętowali XII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Ten dzień miał na celu zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia, a także podkreślić jej przydatność w życiu codziennym. W tym dniu szkoła wyglądała nieco inaczej. Na korytarzach pojawiły się zagadki matematyczne, a przy specjalnie przygotowanym stanowisku można było sprawdzić swoje umiejętności, podejmując się wykonania różnych ciekawych zadań i quizów matematycznych.  W ciągu całego dnia powstawały zabawne wierszyki, mające na celu ułatwić zapamiętanie tabliczki mnożenia. Autorami rymowanek byli oczywiście nasi zdolni uczniowie oraz nauczyciele i pracownicy szkoły. Wszyscy chętnie przyłączali się do akcji.

„Mam na jogurt chęć i wiem że 5 razy 5 to 25”

„Pies goni kota, kot goni psa - 8 razy 4 jest 32”

Wszystkie dzieci lubią sery- 2 razy 2 jest 4”

„3 razy 2 jest 6 , a ja wam mówię: cześć”