Klasy 3b i 3d zdobywają szczyty!!!

Około 27000 kroków, nieco ponad 17km w nogach:)
Klasy 3d i 3b oraz gościnnie kilka dziewczynek z 3c i 1e zdobyli 14 czerwca najwyższy szczyt w Gorcach - Turbacz (1310 m n.p.m.)
Wiele godzin marszu po Gorczańskim Parku Narodowym nie stanowiło problemu dla naszych dzielnych uczniów, a obtarte stopy nie były powodem do marudzenia!
Po obiedzie w schronisku, w drodze powrotnej przez Obidowiec, zobaczyliśmy miejsce katastrofy samolotu z 1973r. oraz najwyżej położone obserwatorium astronomiczne na Suhorze.
Podczas przerw w marszu, ciekawostki o Gorcach, przyrodzie i o tym co widać ze szczytu, przekazywał nam pan Marek, przewodnik beskidzki, któremu dziękujemy za wspólnie spędzony czas. Uczniowie zdobytą wiedzą wykazać się mogli podczas krótkiego quizu w drodze powrotnej - bezbłędnie odpowiadali na wszystkie pytania;)
Mamy nadzieję, że udało się zaszczepić dzieciakom miłość do gór i chętnie będą zdobywać kolejne szczyty.