„Zrób sobie królową, zrób sobie króla”…

W piątek 10 czerwca, klasa 3a brała udział w warsztatach pt. „Zrób sobie królową, zrób sobie króla” w filii bibliotecznej w Węgrzcach Wielkich. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z postaciami historycznymi z książkiPoczet królowych polskich” autorstwa Anny Kaszuby-Dębskiej. Autorka w barwny i ciekawy sposób przybliżyła dzieciakom portrety wybranych polskich królowych m.in. Królowej Jadwigi, Królowej Bony czy Anny Jagiellonki. Opowiedziała o czasach, w których panowały, przybliżyła ich stroje i codzienne życie, przedstawiła modę, kulturę i panujące zwyczaje wybranych epok historycznych. Następnie uczniowie wykorzystując kolorowe materiały mogli zaprojektować strój wybranej królowej, oczywiście nawiązując do stylu epoki, w której panowała. Powstały piękne i oryginalne prace. Dzieciaki wykazały się pomysłowością i kreatywnością.