Edb z żołnierzami

W naszej szkole już po raz kolejny gościli żołnierze z 11 Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Byli to: starszy chorąży Edmund Solak, kapral Michał Dąbrowski  oraz szeregowy Malwina Ubysz. Tym razem ich zadanie było proste: wdrożyć naszą młodzież do udzielania pierwszej pomocy. Uczestnikami spotkania byli uczniowie klas ósmych, zatem szkolenie miało bardziej charakter sprawdzenia umiejętności nabytych w czasie lekcji edb. Wszyscy bardzo zaangażowali się w prowadzone działania. Niektórzy nie wahali się narazić na obrażenia. Zdjęcia pokazują, z jakimi „ obrażeniami” należało się zmierzyć. Na szczęście dzięki profesjonalnym radom i umiejętnościom nikt nie został pozostawiony bez pomocy, wszystkie groźnie wyglądające „rany” zostały opatrzone, a „poszkodowani” spokojnie udali się na kolejne lekcje. Mamy nadzieję na kolejne takie spotkania. Bardzo dziękujemy żołnierzom MBOT za przybycie i przeprowadzenie  ciekawych warsztatów.