„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Te słowa Janusza Korczaka- patrona naszej szkoły pokazują, jak ważny jest uśmiech, radość szczególnie radość dziecka. Dzięki naszej akcji – zbiórce darów dla sierocińca w Jaunde w Kamerunie sprawiliśmy, że uśmiech na pewno pojawi się na niejednej buzi. Chociaż nasza akcja miała przykre momenty związane z medialnymi atakami na działalność charytatywną ks. Dariusza Godawy, to dzięki szerokiemu gronu darczyńców udało się wysłać do Afryki wspaniałą paczkę. Nasi uczniowie wspierani  nie tylko przez rodziców przynosili do szkoły tak potrzebne dary: żywność,  leki, środki higieny osobistej, środki ochrony przed owadami i gryzoniami, odzież, obuwie, zabawki, całą kolekcję puzzli, hulajnogi, rolki a nawet maszyny do szycia. Dzięki ludziom dobrej woli udało się zakupić latarki, pralkę, drukarkę i przedmioty sakralne. Gdy transport dotrze do celu, zapewne będzie późna jesień – idealny czas, by zaczynać myślenie o prezentach. Dobrze, że dzięki dzieciom ze szkoły w Węgrzcach Wielkich dzieci w Jaunde będą radośniejsze. Ciekawe, jak sobie poradzą z czytaniem kartek z życzeniami z Polski. U nich językiem urzędowym jest francuski, więc po angielsku też byłoby im trudno zrozumieć. Ale na pewno radosne, pełne ciepła rysunki pomogą w zrozumieniu trudnego polskiego języka.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję pomocy dla Sierocińca. Dziękujemy za życzliwość, serdeczność, zaangażowanie i… sumienność, bo wszystkie rzeczy były starannie przygotowane.