Spotkanie ze strażakami

Dnia 8.06.2021r. Nasza Szkoła miała przyjemność gościć strażaków z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wieliczce. Tematem spotkania było przybliżenie uczniom pracy strażaka, zaprezentowanie i omówienie elementów wozu strażackiego, a także przypomnienie zasad udzielania pierwszej pomocy w sytuacji zagrożenia zdrowia lub życia.

Dla uczniów klas nauczania początkowego była to niezwykła atrakcja. Z dużym zainteresowaniem słuchali strażaków i zadawali masę pytań na nurtujące ich zagadnienia. Aktywnie brali udział w spotkaniu. Chętnie się zgłaszali i prezentowali już posiadaną wiedzę. Dużym zainteresowaniem cieszył się wóz strażacki, którego dzieci chciały ,,zbadać'' od każdej strony. Podczas przypomnienia zasad udzielania pierwszej pomocy wykazali się ogromną wiedzą. Na koniec spotkania każda klasa zrobiła sobie pamiątkowe zdjęcie.

Serdecznie dziękujemy!