Kocham Cię, Polsko!

"...za Sukiennice, za Katowice
za łosia, żubra i za łasicę (...)
za to, że z Tobą czuję się swojsko
ja tak po prostu - kocham Cię, Polsko!"

Wiosna rozkręciła się wreszcie na dobre, zachwycając nasze oczy krajobrazami pełnymi przystrojonych kwiatami drzew... To najlepszy moment, by spojrzeć z uwagą na to, co najbliżej nas: na naszą Ojczyznę! Uczniowie klas 1-3 wiedzą o Niej już niemało. Udowodnił to konkurs "Kocham Cię, Polsko!" przeprowadzony w miniony czwartek, w pięknie przystrojonej barwami narodowymi sali. Jego uczestnicy wykazali się nie tylko wiedzą na temat symboli narodowych, ważnych polskich postaci i miejsc, ale także umiejętnościami plastycznymi i muzycznymi. Potrafią samodzielnie wykonać biało-czerwoną flagę, doskonale znają słowa "Mazurka Dąbrowskiego" czy melodię "Płynie Wisła, płynie". Zwycięzcom gratulujemy! Mamy nadzieję, że ziarenka miłości do Ojczyzny będą rozsiewać wśród swoich bliskich i kolegów - niech rosną!