Czas pomyśleć na poważnie, co dla Ziemi dziś jest ważne!

22 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Ziemi. Wiedzą o tym doskonale uczniowie klas 1-3 - każdy z nich osobiście włączył się w celebrowanie tego święta. Była to okazja przede wszystkim do rozmowy o tym, jak wspaniałym bogactwem dzieli się z nami nasza planeta, o tym co jej zagraża, a także o tym, jak możemy jej pomagać. Przypomnieliśmy sobie zasady segregowania odpadów, oszczędzania wody i energii elektrycznej. Od teorii przeszliśmy do działania! Pierwszoklasiści zachwycali się urodą naszej planety tworząc piękne prace plastyczne i wykonując ekologiczne zabawki, drugoklasiści - składali obietnice dbania o Ziemię, a uczniowie klasy trzeciej uzbrojeni w rękawiczki i worki wyruszyli na sprzątanie świata. Wszyscy spisali się znakomicie. Cieszymy się, że rosną nam tak mądrzy i świadomi Ziemianie :)