Czy postawienie kropki długopisem może uczynić kogoś… artystą?

Międzynarodowy Dzień Kropki to coroczne święto twórczości i kreatywności. Odbywa się ono 15 września. W tym roku wzięli w nim udział uczniowie klas 1-3 naszej szkoły. Zaczęliśmy od obejrzenia filmu o Vashti, dziewczynce, która nie wierzyła, że potrafi rysować. Wszystko zmieniło się, gdy pod narysowaną w złości kropką nauczycielka kazała dziewczynce się podpisać, a potem… Zawiesiła  powstały w ten sposób obraz w pięknej ramce na ścianie. Ta historia stała się dla nas okazją do rozmowy o tym, czy każdy na jakiś talent, o naszych talentach, o tym, co lubimy robić. A że każdy z nas lubi być artystą, powstało całe mnóstwo prac z kropką w roli głównej.

Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w zabawie, a Rodzicom i Nauczycielom – polecamy króciutki, piękny i bardzo mądry film o małej Vashti.