WITAJCIE W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Jak co roku po przerwie wakacyjnej gromada zuchowa „Leśne Ludki” rozpoczęła swoją działalność. W roku szkolnym 2020/2021 do naszej Gromady należy 22 uczniów z klas młodszych. Gromada jest podzielona na 4 szóstki: Skrzaty, Krasnoludy, Elfy i Trole. Gromadę prowadzi Joanna Szyjka i Katarzyna Nowak. Zbiórki odbywają się w środy o godz. 12.05 – 12.50. Wyjątkiem są zbiórki okolicznościowe organizowane w plenerze, np. wyjście na cmentarz z okazji Wszystkich Świętych, roznoszenie Betlejemskiego Światełka Pokoju, czy ognisko, itp... Gromada współpracuje z drużyną harcerską, biblioteką publiczną w Węgrzcach Wielkich oraz zaprasza do zabawy niezrzeszonych uczniów. Zbiórki są dla zuchów formą spędzania wolnego czasu po zajęciach lekcyjnych, a także okazją do rozwoju duchowego, społecznego, intelektualnego i fizycznego. Zuchy – podczas zajęć organizowanych na zbiórkach- mają okazję do rozwijania nie tylko swoich umiejętności, ale także zainteresowań. Na nich poznają prawo zucha, zdobywają różne sprawności i przygotowują się do złożenia obietnicy zuchowej.

W nowym roku szkolnym Zuchy czekają niespodzianki, przyjemności, gry, zabawy, pląsy, majsterki i radość tworzenia.

Czuwaj!