Nie lej wody - dla przyrody

Udział rodziców i dzieci w akcji: Nie lej wody - dla przyrody. Szczegóły znajdują się na stroni FB Pulsu Wieliczki, akcja trwa do 31 maja.

Każdy w komentarzu wpisuje, w jaki sposób oszczędza w domowych warunkach wodę, wśród uczestników/komentujących zostaną rozlosowane 3 nagrody.

link do akcji: https://www.facebook.com/PulsWieliczki/photos/a.101246648252865/111094617268068/?type=3&theater

AKCJA: NIE LEJ WODY – DLA PRZYRODY #PulsWieliczki #Akcja
#Konkurs #MiastoiGminaWieliczka #TematNaCzasie

Bywa, że zupełnie nieświadomie podczas codziennych czynności marnujemy niepotrzebnie hektolitry wody. Zobaczcie, jak sami możemy oszczędzać wodę w domowych warunkach. Wystarczy zmienić nieco swoje nawyki, i kropla do kropli, złotówka do złotówki - oszczędzamy wodę i pieniądze.

Przeciętnie człowiek zużywa ok.150 litrów wody dziennie - 36% mycie się, 15% pranie, 10% mycie naczyń, 6% sprzątanie, 3% do picia, 30% spłukiwanie WC.

Zachęcamy Was do wypróbowania sposobów oszczędzania wody, które prezentujemy na załączonej ilustracji. Dołączcie do naszej akcji: NIE LEJ WODY – DLA PRZYRODY, podzielcie się w komentarzach swoim sposobami na oszczędności wody w domowych warunkach.

Spośród osób komentujących, przedstawiających rozwiązania w swoich gospodarstwach domowych, rozlosujemy 3 nagrody – niespodzianki do przydomowych ogródków. Pierwsza odsłona akcji potrwa do 31 maja, zapraszamy do udziału!

Zastępca Burmistrza ds. Społecznych
Urząd Miasta i Gminy w Wieliczce