Konkurs o św. Janie Pawle II

„Św. Jan Paweł II - w setną rocznicę urodzin Wielkiego Polaka”

Konkurs organizowany jest z związku przypadającą w 2020 roku setną rocznicę urodzin św. Jana Pawła II.

Pragniemy aby był on inspiracją do pogłębienia wiedzy na temat życia i działalności Papieża Polaka.

„Św. Jan Paweł II - w setną rocznicę urodzin Wielkiego Polaka”

Tematyka konkursu:

I kategoria: klasy I – IV konkurs plastyczny

Treść pracy - osoba św. Jana Pawła II. Temat- portret lub ilustracja wybranego wydarzenia z życia Papieża.

Uczniowie wykonują samodzielnie jedną pracę plastyczną na papierze, dowolną techniką, w formacie A4. Następnie wykonują fotografię pracy i przesyłają ją na adres gimswiat@wp.pl . Pracę należy podpisać: imię, nazwisko, klasa.

Termin składania prac-  30 kwietnia 2020r.

II kategoria: klasy V – VIII konkurs literacki

Praca literacka - wywiad z najbliższymi nt. pontyfikatu św. Jana Pawła II , Jego wizyt  w kraju ojczystym, spotkań z wiernymi np. na krakowskich Błoniach. Wywiad należy przesłać w formie elektronicznej na adres gimswiat@wp.pl. Pracę należy podpisać: imię, nazwisko, klasa,

Termin składania prac-  30 kwietnia 2020r.

Ocena prac i rozstrzygniecie konkursu

Komisja konkursowa oceni prace, wyłoni laureatów przyzna nagrody i wyróżnienia. Rozstrzygniecie konkursu nastąpi 11 maja 2020 roku, a wyniki ogłoszone na stronie szkoły wraz prezentacją nagrodzonych prac.

Dla wszystkich uczestników konkursu organizator przewiduje Papieską Kremówkę oraz pamiątkowe dyplomy. Dla laureatów nagrody rzeczowe, które będą wręczane na uroczystej akademii po powrocie do szkoły.

Organizatorem konkursu jest biblioteka szkolna.

Pytania prosimy kierować na adres gimswiat@wp.pl.