Odblaskowy spacer pierwszaków

W ubiegłym tygodniu wszystkie pierwsze klasy wybrały sie na podsumowujący odblaskową akcję spacer. Najważniejszym punktem programu bylo skrzyżowanie znajdujące się  najbliżej  szkoły. Uczniowie w praktyce mogli zademonstrować czego nauczyli sie przez pierwsze tygodnie.  Doskonale wiedzą już, jak zachować się na ruchliwej drodze. Dzięki kamizelkom odblaskowym byliśmy dobrze widoczni. Kierowcy, z daleka zauważali odblaskową gromadkę i  z uśmiechem zatrzymywali sie przed pasami.
Podczas spaceru zrobiliśmy  test ze znajomości znaków  drogowych oraz przeszliśmy  obok budynku Ochotniczej Straży Pożarnej, miło wspominając p.Kamila, który niedawno nas odwiedził i opowiedział o swojej pracy. Przypomnieliśmy sobie numery alarmowe, które  dzieci znają na pamięć.
Oczywiście nie moglo zabraknąć chwili relaksu na placu zabaw.
Z pewnością był to przyjemny i pożyteczny spacer :)