Zuch Azjata

Na kolejnej październikowej zbiórce zuchy przeniosły się z wizytą do Azji. Na początku zbiórki otworzyły przesyłkę, którą otrzymała gromada. Były to cztery listy od dzieci z różnych regionów kontynentu azjatyckiego, oraz mapę.
Każdy list zawierał ważne informacje o życiu dzieci, oraz opis ich codziennego życia, a także zabaw. Po każdym przeczytanym liście zuchy musiały wykazać się znajomością mapy Azji i wskazać na niej państwa oraz stolice o których była mowa. W kolejnym etapie zuchy poznały elementy japońskiego pisma i przekonały się, dlaczego dopiero po wielu latach jego nauki można czytać gazetę. Mogły spróbować swojej umiejętności pisania w języku japońskim, za pomocą cienkiego pędzelka i farby na kartkach papieru. Zuchy wspaniale poradziły sobie z pismem japońskim! Świetnym sposobem spędzania wolnego czasu przez mongolskie dzieci jest Ujeżdżanie stepowych koni- zuchy także spróbowały tej zabawy zawzięcie ze sobą rywalizując. Następnie zuchy dowiedziały się co oznacza słowo mandala i jak dużo czasu i precyzji trzeba poświęcić na usypanie tego kwadratu zamkniętego w okręgu, aby….. póżniej to zniszczyć. Nasza gromada również wykonała swoją mandalę, a efekty ich pracy można zobaczyć na zdjęciach.

Czuwaj!