Narodowe Czytanie

W pierwszych tygodniach wrześniach Nasza Szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji społecznej „Narodowe Czytanie”. Inicjatywa propaguje czytelnictwo, a także podkreśla walory naszej rodzimej twórczości między innymi poprzez publiczne odczytywanie fragmentów utworów. Akcji patronuje Para Prezydencka, która w tym roku zaproponowała do czytania polskie nowele.

Uczniowie Naszej Szkoły zmierzyli się z nowelistyką w ramach języka polskiego. Najbardziej zainteresowani tematem udali się najpierw do lokalnych bibliotek, aby sporządzić własne notatki na temat dostępności nowel polskich twórców. Wyniki ich pracy były następnie prezentowane w czasie zajęć. Udało się również przypomnieć, czym jest nowela jako gatunek oraz omówić tematykę wybranych dzieł. Okazało się, że nowele, choć krótkie, poruszają bardzo ważne i trudne tematy.

Więcej o akcji pod adresem: https://www.prezydent.pl/kancelaria/narodowe-czytanie/narodowe-czytanie-2019/