Dowóz uczinów w roku szkolnym 2020/2021

Podobnie jak w roku ubiegłym dzieci mogą dojeżdżać do szkoły bezpłatnie autobusami aglomeracyjnymi, które jeżdżą na terenie Gminy Wieliczka, będą w nich obecne opiekunki.

Do naszej szkoły można dojechać:

• autobusem W1 – trasa Wieliczka-Węgrzce Wielkie, przez Sułków i Małą Wieś.
  • Autobusem B2  - trasa  Brzegi Pętla – Wieliczka, przez Grabie, Węgrzce Wielkie i Kokotów.

W obydwu autobusach będą obecne opiekunki sprawujące opiekę głównie nad dziećmi klas I-III.

Dowóz uczniów autobusami aglomeracyjnymi będzie się odbywał na następujących zasadach,

1. Rozkład jazdy autobusów nie będzie dokładnie dostosowany do dzwonków, w związku z tym dzieci będą miały obowiązek przebywać na świetlicy szkolnej przed i po lekcjach.
  2. Autobus nie będzie wjeżdżał na teren szkoły, zatrzymuje się tylko na ogólnodostępnych przystankach.
  3. Dzieci przyjeżdżające do szkoły autobusem W1 będą przeprowadzane przez opiekunkę przez przejście dla pieszych obok banku i  z terenu parkingu dawnego gimnazjum muszą same przejść na teren budynku szkoły podstawowej.
  4. Dzieci z klas I-III odjeżdżające do domu autobusem W1 będą podprowadzane na przystanek obok banku przez pracownika szkoły.