GRA MIEJSKA W NIEPOŁOMICACH

W maju zuchy wybrały się do Niepołomic, aby wziąć udział w grze miejskiej „Opowieści Królewskiego Błazna”. Do udziału zaprosiły kilku niezrzeszonych w ZHP uczniów klasy 2a. Na początku gry wszyscy zostali podzieleni na trzy drużyny kolorystyczne. W drodze dyskusji każdy członek drużyny wybrał dla siebie specjalizację według swoich mocnych stron: MATEMATYK, SOKOLE OKO, CELNE OKO, NIEUCHWYTNY, ZWINNY, ODWAŻNY I MĄDRA GŁOWA. Każdy uczestnik otrzymał mini-przewodnik po Niepołomicach wraz z mapką. Gra rozpoczęła się na Górze Wężowej, na której znajduje się Kopiec Grunwaldzki, a zakończyła w Zamku Niepołomickim, gdzie czekał na nich Królewski Błazen.

Gracze w każdym punkcie wartym obejrzenia, szukali ukrytego skarbu, za który otrzymywali nagrodę, punkty dla drużyny oraz list od Stańczyka, z ciekawostkami i opowieściami dotyczącymi historii tego miejsca wraz z zadaniem dla specjalistów z każdej grupy, którzy mieli szansę zdobyć punkty dla swojej drużyny i nagrodę dla siebie. Czasem były też zadania dla wszystkich drużyn, więc emocje były ogromne. Ponadto każdy gracz musiał posługiwać się mapką i mini-przewodnikiem, w którym wyszukiwał miejsce, w którym się znajdował, zdjęcie obiektu, które należało podpisać i pokolorować. I co prawda deszczowa aura momentami dokuczała, przeganiała z miejsc, gdzie nie było zadaszenia, nie sprzyjała robieniu fotek, jak też uniemożliwiła po grze wspólne kosztowanie lodów, to i tak wszyscy dobrze się bawili i zadowoleni –chociaż mokrzy - wrócili do szkoły.