PASOWANIE NA CZYTELNIKA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

Dnia 11 stycznia 2019 r. biblioteka szkolna przyjęła w poczet swoich czytelników uczniów klas pierwszych.

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Uczniowie klas pierwszych zapoznali się z księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych, regulaminem biblioteki, czytelni, sposobem wypożyczania książek oraz  dowiedzieli się jak należy traktować książki.

Zanim jednak zostali pasowani na czytelników, musieli rozwiązać różne zagadki  wykazać się znajomością wierszyków i bajek dla dzieci, prawidłowo odpowiedzieć na zadawane pytania. Po zaliczeniu wszystkich prób uczniowie złożyli przyrzeczenie, że zawsze będą szanować wszystkie książki. Następnie każdy pierwszoklasista został uroczyście pasowany przez panią bibliotekarkę na czytelnika szkolnej biblioteki. Na pożegnanie nowi czytelnicy  mogli już samodzielnie wypożyczyć wybrane książeczki otrzymali zakładki do książki, drobne upominki oraz pamiątkowy dyplom, który będzie przypominał im o tym miłym wydarzeniu.