ACH CO ZA NOC

21 grudnia, jak co roku, w naszej szkole zagościły jasełka. W tym roku przygotowały je klasy 2b i 2c pod opieką swoich wychowawczyń Pani Agaty Urych i Pani Anety Niewadzi.

Przygotowane przedstawienie przekazało głębokie teologiczne  prawdy dotyczące Bożego Narodzenia w sposób wzruszający, zrozumiały dla najmłodszych odbiorców, a czasami zabawny. Oprócz bohaterów charakterystycznych dla jasełek: Maryi, Józefa, pasterzy czy trzech królów, poznaliśmy Gwiazdę  Betlejemską, Niedźwiedzia  oraz Owczarka. Istotna była także obecność owieczek, które tak jak inni udały się „do bee, do bee, do Betlejem”. W nastrój bożonarodzeniowy wprowadziły nas pastorałki  odśpiewane przez dzieci z ogromnym zaangażowaniem. Nasze jasełka uświetniła Pani Katarzyna Radamska  w kolędzie “Oj, Maluśki, Maluśki”. Do śpiewu z mamą młodszego kolegi włączyli się wszyscy uczniowie.

Bardzo dziękujemy  rodzicom za pomoc w przygotowaniu strojów dla dzieci oraz scenografii.